RC2512FK-0715R4L is available for purchase but is not normally stocked.
Stackpole Electronics Inc
15.4 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RC2512FK-0715R4L
DigiKey Part Number
RC2512FK-0715R4L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RC2512FK-0715R4L
Description
RES 15.4 OHM 1% 1W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
RC2512FK-0715R4L Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)