RC1206JR-07160KL is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 8.418
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 22.143
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Similar
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
160 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant Thick Film