RC0805DR-07470KL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 6.935
Datasheet
470 kOhms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RC0805DR-07470KL
DigiKey Part Number
RC0805DR-07470KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RC0805DR-07470KL
Description
RES 470K OHM 0.5% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RC0805DR-07470KL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)