RC0402FR-079M53L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
9.53 MOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RC0402FR-079M53L
DigiKey Part Number
RC0402FR-079M53L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RC0402FR-079M53L
Description
RES 9.53M OHM 1% 1/16W 0402
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RC0402FR-079M53L Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)