RC0402FR-077M87L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 26.400
Datasheet
7.87 MOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RC0402FR-077M87L
DigiKey Part Number
RC0402FR-077M87L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RC0402FR-077M87L
Description
RES 7.87M OHM 1% 1/16W 0402
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RC0402FR-077M87L Models
Category
Features
Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)