RC0402FR-0775RL is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 52.884
Datasheet
Similar
Direct
Bourns Inc.
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Vishay Dale
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
75 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Moisture Resistant Thick Film