RC0402FR-0739KL is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 1.606
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 9.240
Datasheet
Direct
Bourns Inc.
Direct
TE Connectivity Passive Product
Samsung Electro-Mechanics
Upgrade
Panasonic Industry
Vishay Dale
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
39 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Moisture Resistant Thick Film