RC0201JR-1333KL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 99.891
Datasheet
33 kOhms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Moisture Resistant Thick Film
cut-tape-render
RC0201JR-1333KL
DigiKey Part Number
13-RC0201JR-1333KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RC0201JR-1333KL
Description
RES 33K OHM 5% 1/20W 0201
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RC0201JR-1333KL Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)