RC0100JR-0775KL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 3.069
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
75 kOhms ±5% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 01005 (0402 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RC0100JR-0775KL
DigiKey Part Number
RC0100JR-0775KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RC0100JR-0775KL
Description
RES 75K OHM 5% 1/32W 01005
Detailed Description
EDA/CAD Models
RC0100JR-0775KL Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.006" (0.15mm)