RC0100FR-0722K6L
DigiKey Part Number
RC0100FR-0722K6L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RC0100FR-0722K6L
Description
RES 22.6K OHM 1% 1/32W 01005
Detailed Description
22.6 kOhms ±1% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 01005 (0402 Metric) Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
RC0100FR-0722K6L Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.006" (0.15mm)