PE2010DKM7W0R015L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
15 mOhms ±0.5% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Film
PE2010DKM7W0R015L
DigiKey Part Number
PE2010DKM7W0R015L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE2010DKM7W0R015L
Description
RES 0.015 OHM 0.5% 1W 2010
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PE2010DKM7W0R015L Models
Temperature Coefficient
±75ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Size / Dimension
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)