NPM10BFTF22R
DigiKey Part Number
13-NPM10BFTF22R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NPM10BFTF22R
Description
RES PWR 100W TO-220 1% 22 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 Ohms ±1% 100W Through Hole Resistor Radial Non-Inductive Ceramic
Category
Features
Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Tube
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Radial
Resistance
Size / Dimension
0.610" L x 0.185" W (15.50mm x 4.70mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.871" (22.12mm)