MFR25SFBE52-1K65
DigiKey Part Number
MFR25SFBE52-1K65-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR25SFBE52-1K65
Description
RES 1.65K OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
1.65 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MFR25SFBE52-1K65 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)