MFR25SDBE52-25R8
DigiKey Part Number
MFR25SDBE52-25R8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR25SDBE52-25R8
Description
RES 25.8 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
25.8 Ohms ±0.5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MFR25SDBE52-25R8 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)