MFR1WSDBE52-698K
DigiKey Part Number
MFR1WSDBE52-698K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR1WSDBE52-698K
Description
RES 698K OHM 0.5% 1W AXIAL
Detailed Description
698 kOhms ±0.5% 1W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)