MFR-25FTF52-60K4
DigiKey Part Number
MFR-25FTF52-60K4-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR-25FTF52-60K4
Description
RES 60.4K OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
60.4 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)