MFP25SBRD52-86R6
DigiKey Part Number
MFP25SBRD52-86R6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFP25SBRD52-86R6
Description
RES 86.6 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
86.6 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)