MFP25SBBE52-37K4
DigiKey Part Number
MFP25SBBE52-37K4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFP25SBBE52-37K4
Description
RES 37.4K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37.4 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)