MFP1WSBBE52-33K2
DigiKey Part Number
MFP1WSBBE52-33K2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFP1WSBBE52-33K2
Description
RES 33.2K OHM 0.1% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33.2 kOhms ±0.1% 1W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)