HHV1WSJT-73-2M7
DigiKey Part Number
13-HHV1WSJT-73-2M7CT-ND - Cut Tape (CT)
13-HHV1WSJT-73-2M7TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HHV1WSJT-73-2M7
Description
RES 2.7M OHM 5% 1W AXIAL
Detailed Description
2.7 MOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Film
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)