HHV100JR-73-4M7 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
4.7 MOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Film
HHV100JR-73-4M7
DigiKey Part Number
HHV100JR-73-4M7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HHV100JR-73-4M7
Description
RES 4.7M OHM 5% 1W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
HHV100JR-73-4M7 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)