HHV-25JR-52-470K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 43.745
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
470 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Film
HHV-25JR-52-470K
DigiKey Part Number
470KAATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HHV-25JR-52-470K
Description
RES 470K OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
HHV-25JR-52-470K Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)