FKN5WSJR-73-22R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 997
Datasheet
22 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Fusible, Safety Wirewound
FKN5WSJR-73-22R
DigiKey Part Number
FKN5WSJR-73-22R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FKN5WSJR-73-22R
Description
RES 22 OHM 5% 5W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
FKN5WSJR-73-22R Models
Operating Temperature
-40°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)