FKN3WSJT-73-22R
DigiKey Part Number
YAG1231CT-ND - Cut Tape (CT)
YAG1231TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FKN3WSJT-73-22R
Description
RES 22 OHM 5% 3W AXIAL
Detailed Description
22 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Fusible, Safety Wirewound
EDA/CAD Models
FKN3WSJT-73-22R Models
Operating Temperature
-40°C ~ 155°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)