FKN3WSJR-73-22R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 4.204
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TE Connectivity Passive Product
22 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Fusible, Safety Wirewound
FKN3WSJR-73-22R
DigiKey Part Number
FKN3WSJR-73-22R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FKN3WSJR-73-22R
Description
RES 22 OHM 5% 3W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
FKN3WSJR-73-22R Models
Operating Temperature
-40°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)