CS1808KKX7RZBB103
DigiKey Part Number
13-CS1808KKX7RZBB103TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CS1808KKX7RZBB103CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CS1808KKX7RZBB103DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS1808KKX7RZBB103
Description
CAP CER 10000PF 630V X7R 1808
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CS1808KKX7RZBB103 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)