CFR-50JB-52-47K is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 2.084
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 4.035
Datasheet
47 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
CFR-50JB-52-47K
DigiKey Part Number
47KH-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR-50JB-52-47K
Description
RES 47K OHM 5% 1/2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CFR-50JB-52-47K Models
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
-500/ +350ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)