CFR-50JB-52-22K
DigiKey Part Number
13-CFR-50JB-52-22K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR-50JB-52-22K
Description
RES 22K OHM 5% 1/2W AXIAL
Detailed Description
22 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
EDA/CAD Models
CFR-50JB-52-22K Models
Temperature Coefficient
-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)