CFR-25JR-PN2K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 483
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 7.474
Datasheet
In Stock: 1.367
2 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
CFR-25JR-PN2K
DigiKey Part Number
CFR-25JR-PN2K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR-25JR-PN2K
Description
RES 2K OHM 5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
-500/ +350ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)