CFR-25JB-52-910R
DigiKey Part Number
910QBK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR-25JB-52-910R
Description
RES 910 OHM 5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
910 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
EDA/CAD Models
CFR-25JB-52-910R Models
Temperature Coefficient
-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)