CFR-12JB-52-62R is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 9.980
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
62 Ohms ±5% 0.167W, 1/6W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
CFR-12JB-52-62R
DigiKey Part Number
13-CFR-12JB-52-62R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR-12JB-52-62R
Description
RES 62 OHM 5% 1/6W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CFR-12JB-52-62R Models
Temperature Coefficient
-500/ +350ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)