CC1206KFX7RCBB103 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
10000 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CC1206KFX7RCBB103
DigiKey Part Number
13-CC1206KFX7RCBB103TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206KFX7RCBB103
Description
CAP 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Voltage
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)