CC0805KPX7RABB471
DigiKey Part Number
13-CC0805KPX7RABB471TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0805KPX7RABB471CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC0805KPX7RABB471DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0805KPX7RABB471
Description
CAP CER 470PF 200V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CC0805KPX7RABB471 Models
Category
Voltage - Rated
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)