CC0805GPNPO9BN821 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 5.593
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Parametric Equivalent
Murata Electronics
Murata Electronics
820 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CC0805GPNPO9BN821
DigiKey Part Number
13-CC0805GPNPO9BN821TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0805GPNPO9BN821
Description
CAP CER 820PF 50V C0G/NPO 0805
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC0805GPNPO9BN821 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)