CC0201JRX7R9BB331
DigiKey Part Number
13-CC0201JRX7R9BB331TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0201JRX7R9BB331CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC0201JRX7R9BB331DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0201JRX7R9BB331
Description
CAP CER 330PF 50V X7R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
CC0201JRX7R9BB331 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)