CA0612JRNPO9BN331
DigiKey Part Number
CA0612JRNPO9BN331-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA0612JRNPO9BN331
Description
CAP ARRAY 330PF 50V NPO 0612
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330pF Isolated Capacitor 4 Array 50 V C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Category
Number of Capacitors
4
Manufacturer
YAGEO
Circuit Type
Isolated
Series
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
330pF
Supplier Device Package
0612 (1632 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
50 V
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)