AT1206DRD07383KL is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
Upgrade
Vishay Dale
Upgrade
Vishay Dale
Bourns Inc.
Panasonic Industry
Vishay Dale Thin Film
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
383 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT1206DRD07383KL
DigiKey Part Number
AT1206DRD07383KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT1206DRD07383KL
Description
RES SMD 383K OHM 0.5% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AT1206DRD07383KL Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)