AT1206BRD074K42L is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 881
Stackpole Electronics Inc
4.42 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT1206BRD074K42L
DigiKey Part Number
AT1206BRD074K42L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT1206BRD074K42L
Description
RES SMD 4.42K OHM 0.1% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
AT1206BRD074K42L Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)