AT1206BRD07105KL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
Upgrade
Vishay Dale
Panasonic Industry
Vishay Dale Thin Film
Susumu
In Stock: 700
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
105 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT1206BRD07105KL
DigiKey Part Number
AT1206BRD07105KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT1206BRD07105KL
Description
RES SMD 105K OHM 0.1% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
AT1206BRD07105KL Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)