AT0805DRD0743K2L is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 6.678
Parametric Equivalent
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Upgrade
Vishay Dale
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Vishay Dale Thin Film
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
43.2 kOhms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT0805DRD0743K2L
DigiKey Part Number
AT0805DRD0743K2L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT0805DRD0743K2L
Description
RES SMD 43.2K OHM 0.5% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
AT0805DRD0743K2L Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)