AT0805DRD07374RL is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Panasonic Industry
Vishay Dale Thin Film
Susumu
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
374 Ohms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT0805DRD07374RL
DigiKey Part Number
AT0805DRD07374RL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT0805DRD07374RL
Description
RES SMD 374 OHM 0.5% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
AT0805DRD07374RL Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)