AT0805DRD07309KL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 526
309 kOhms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT0805DRD07309KL
DigiKey Part Number
AT0805DRD07309KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT0805DRD07309KL
Description
RES SMD 309K OHM 0.5% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AT0805DRD07309KL Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)