AT0805DRD071K15L is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 612
Stackpole Electronics Inc
1.15 kOhms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT0805DRD071K15L
DigiKey Part Number
AT0805DRD071K15L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT0805DRD071K15L
Description
RES SMD 1.15K OHM 0.5% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
AT0805DRD071K15L Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)