AT0805BRD07464RL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
Vishay Dale Thin Film
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
464 Ohms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT0805BRD07464RL
DigiKey Part Number
AT0805BRD07464RL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT0805BRD07464RL
Description
RES SMD 464 OHM 0.1% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
AT0805BRD07464RL Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)