AT0805BRD07267KL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Similar
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
TE Connectivity Passive Product
267 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT0805BRD07267KL
DigiKey Part Number
AT0805BRD07267KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT0805BRD07267KL
Description
RES SMD 267K OHM 0.1% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
AT0805BRD07267KL Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)