AT0603CRD078K25L | |
|---|---|
DigiKey Part Number | AT0603CRD078K25L-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AT0603CRD078K25L |
Description | RES SMD 8.25K OHM 1/10W 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8.25 kOhms ±0.25% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | AT0603CRD078K25L Models |
Category | Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
Mfr | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |