AT0402BRE0733KL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
33 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT0402BRE0733KL
DigiKey Part Number
13-AT0402BRE0733KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT0402BRE0733KL
Description
RES 33K OHM 0.1% 1/16W 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
AT0402BRE0733KL Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)