AF0805JR-079K1L is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 0
YAGEO
In Stock: 9.305
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
9.1 kOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
AF0805JR-079K1L
DigiKey Part Number
AF0805JR-079K1L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AF0805JR-079K1L
Description
RES SMD 9.1K OHM 5% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
AF0805JR-079K1L Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)