AF0603FR-0713KL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
KOA Speer Electronics, Inc.
KOA Speer Electronics, Inc.
13 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
AF0603FR-0713KL
DigiKey Part Number
AF0603FR-0713KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AF0603FR-0713KL
Description
RES SMD 13K OHM 1% 1/10W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
AF0603FR-0713KL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)