AC2512FK-0742R2L is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 9.141
Datasheet
Vishay Dale
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Similar
In Stock: 355
Similar
Panasonic Industry
42.2 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film